60 lat minęło…

Koło Łowieckie „Daniel” w Białogardzie w 2013 roku obchodziło 60-lecie istnienia. Obchody rocznicowe rozpoczęły się od Mszy Św. w Kościele p.w. Narodzenia NMP w Białogardzie. We mszy uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych Kół, sygnaliści oraz bardzo liczni myśliwi wraz z rodzinami.

Po mszy wszyscy wzięli udział w uroczystym przemarszu ulicami Białogardu z kościoła do Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Rangę wydarzenia podnosili sygnaliści, którzy w czasie całego przejścia grali na rogach myśliwskich. Święty Hubert z tej okazji „załatwił” nam piękną, słoneczną pogodę.

W Centrum Kultury rozpoczął się kolejny punkt obchodów. Przemówieniom, gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Wyświetlony został film przedstawiający w skrócie działalność Koła i naszych myśliwych na przestrzeni lat. Oddając cześć Kolegom, którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów, prowadzący spotkanie poprosił o uczczenie ich pamięci minutą ciszy.

Przy okazji 60-tej rocznicy powstania Koła zostały wręczone odznaczenie dla zasłużonych myśliwych i osób, których postawa i działalność promują myślistwo i zwiększają świadomość łowiecką w społeczeństwie. Natomiast wszyscy członkowie Koła dostali jako pamiątkę swojego uczestnictwa w tym wydarzeniu kordelasy myśliwskie. Po dekoracji przyszedł czas  na krótki poczęstunek.

Życzymy z tej okazji wszystkim myśliwym oraz sympatykom naszego Koła wszelkiej pomyślności i do zobaczenia w łowisku lub przy okazji kolejnych imprez.

Darz Bór